iGostyn.pl reklamy
Z policji

Dostał SMS-a od „syna” z informacją o zmianie numeru. Stracił 3 tys. zł

Mieszkaniec powiatu gostyńskiego odebrał wiadomość SMS o treści „Tato to mój nowy numer spadł mi telefon i się rozwalił napisz do mnie na whats app...”. Nie miał żadnych podejrzeń, że ktoś może podszywać się pod jego syna. Stracił 3 tysiące złotych.

Cześć tato, to mój nowy numer spadł mi telefon i się rozwalił napisz do mnie na whats app”. Takiej treści sms-a otrzymał mieszkaniec powiatu gostyńskiego. W korespondencji rzekomy syn przekonywał, że ma zablokowany rachunek bankowy na 48 godzin i nie może wykonać ważnej płatności. Mężczyzna przekonany, że rozmawia z synem zgodził się i wpłacił 3000 złotych na przesłany mu numer konta. Po wykonaniu przelewu został poproszony o przelanie jeszcze 900 złotych. Wtedy zorientował się, że to może być oszustwo. Zadzwonił na właściwy numer telefonu syna. Zaskoczony syn zapewnił, że nie zmienił numeru telefonu i nie wysyłał tacie żadnych wiadomości. Mężczyzna zrozumiał, że został oszukany.

Jeśli nie jesteśmy pewni, że prośba o pożyczkę pochodzi od osoby, którą znamy – nie reagujmy pochopnie. Zawsze wcześniej zweryfikujmy, czy rzeczywiście o pieniądze prosi osoba, za którą podaje się wysyłający wiadomość. Ostrożność w tego typu sytuacjach uchroni nas przed utratą pieniędzy.

 

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę