iGostyn.pl reklamy
GDDKiA

Doświetlą przejścia dla pieszych w Gostyniu i Godurowie

Zdjęcie: GDDKiA Poznań
Na krajowej dwunastce w Gostyniu i Godurowie powstaną dedykowane oświetlenia przejść dla pieszych. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo.

- Podpisaliśmy kolejną umowę dotyczącą poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych na DK12 w miejscowościach: Godurowo, Dąbrówka, Gostyń, na DK15 w miejscowościach: Bożacin, Zduny, na DK36 w miejscowościach: Sarnówka oraz Miejska Górka. W ramach umowy wykonawca zaprojektuje i wybuduje dedykowane oświetlenie we wskazanych miejscach - informuje GDDKiA  oddział w Poznaniu.

 

Umowa

Wykonawcą jest firma Ductus Sp. z o.o., a wartość robót to 1 815 480,00 zł. Realizacje zadania przewidziano na 90 dni. Zadanie będzie realizowane w ramach Programu Bezpieczna Infrastruktura Drogowa.

 

Zakres prac

Zamówienie obejmuje realizację następujących zadań inwestycyjnych: 

  • Zaprojektowanie i budowa oświetlenia dedykowanego przejścia dla pieszych w ciągu głównym DK12  oświetlenia dedykowanego jednego przejścia dla pieszych na drodze podporządkowanej 4969P w miejscowości Gostyń.
  • Zaprojektowanie i budowa oświetlenia dedykowanego dwóch przejść dla pieszych wraz budową znaków aktywnych D-6 nad jezdnią w ciągu głównym DK12 oraz na budowie oświetlenia dedykowanego dwóch przejść dla pieszych na drogach podporządkowanych 737097P w miejscowości Gostyń.
  • Zaprojektowanie i budowa, uzupełnienie oświetlenia dedykowanego (poprzez budowę drugiej oprawy oświetleniowej na przejściu dla pieszych) przejścia dla pieszych w ciągu głównym DK12 oraz budowie oświetlenia dedykowanego jednego przejścia na drodze podporządkowanej 737048P w miejscowości Gostyń.
  • Zaprojektowanie i budowa, uzupełnienie (poprzez budowę drugiej oprawy oświetleniowej na przejściach dla pieszych) oświetlenia dedykowanego dla dwóch przejść dla pieszych w ciągu głównym DK12 oraz budowie oświetlenia dedykowanego trzech przejść na drogach podporządkowanych 737065P, 737072P, oraz 737092P, znajdujących się w obrębie skrzyżowania z DK12 w miejscowości Gostyń.
  • Zaprojektowanie i budowa oświetlenia dedykowanego przejścia dla pieszych w ciągu głównym DK12 wraz budową znaków aktywnych D-6 z lampami ostrzegawczymi nad jezdnią w miejscowości Godurowo.
  • Zaprojektowanie i budowa oświetlenia dedykowanego wraz z strefami przejściowymi przejścia dla pieszych w ciągu głównym DK12 oraz budową znaków aktywnych D-6 z lampami ostrzegawczymi nad jezdnią oraz oświetlenia dedykowanego przejścia dla pieszych na drodze podporządkowanej 4929P w miejscowości Dąbrówka.
  • Zaprojektowanie i budowa trzech oświetleń dedykowanych przejść dla pieszych w ciągu głównym DK15 w miejscowości Zduny.
  • Zaprojektowanie i budowa oświetlenia dedykowanego wraz z strefami przejściowymi przejścia dla pieszych w ciągu głównym DK15 oraz budową znaków aktywnych D-6 z lampami ostrzegawczymi nad jezdnią w miejscowości  Bożacin.
  • Zaprojektowanie i budowa oświetlenia dedykowanego przejścia dla pieszych w ciągu głównym DK36 oraz oświetlenia dedykowanego na przejeździe dla rowerzystów na drodze podporządkowanej 5533P w miejscowości Sarnówka.
  • Zaprojektowanie i budowa oświetlenia dedykowanego przejścia dla pieszych w ciągu głównym DK36 w miejscowości Miejska Górka.

 

Źródło: GDDKiA PoznańTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę