iGostyn.pl reklamy
Rolnictwo

Droższa żywność FAO

W maju tego roku wskaźnik cen żywności FAO wzrósł o 1,2 procent w stosunku do kwietnia. Spadły natomiast wskaźniki cen cukru i olejów.

Wskaźnik cen żywności FAO jest indeksem pięciu najważniejszych grup towarowych na rynkach międzynarodowych: zbóż, mięsa, wyrobów mlecznych, olejów roślinnych i cukru. Wskaźnik cen żywności FAO nadal rośnie. Wzrósł w maju do około 172,4 punktów, to o 2,1 puntu i 1,2 procent więcej niż w kwietniu.

 

Na wzrost cen wpływ mają malejące perspektywy produkcji w Stanach Zjednoczonych. Ceny pszenicy w maju były niższe ze względu na perspektywy dużej podaży globalnej i możliwości eksportowe. Tańsze są natomiast oleje słonecznikowe i rzepakowe. Bardzo wzrósł wskaźnik wyrobów mleczarskich FAO. W maju wynosił 226,1 punktów, co oznacza wzrost o 11,2 punkty w porównaniu do kwietnia. Przez to szybko wzrosła cena sera, bardzo niewielki wzrost miało mięso. Kolejno mięso wieprzowego utrzymuje się bez zmian, cena mięsa wołowego i drobiowego są stabilne, a cena mięsa owczego znacznie spadła.

 

Źródło: farmer.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mag-bull

ubojnia gola

KOJS SKUP BYDŁA I TRZODY CHLEWNEJ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

zamów reklamę