iGostyn.pl reklamy
Straż pożarna

Dwa dachowania jednego dnia

Zdjęcie: KP PSP Gostyń/kpt. M. Nyczka - zdarzenie na trasie Piaski – Strzelce Wielkie

Dzisiaj w godzinach porannych doszło do dachowania dwóch pojazdów. Pierwsze  miało miejsce na trasie Grabonóg – Bodzewo, drugie - Piaski – Strzelce Wielkie.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce po godz. 7:00 na trasie Grabonóg – Bodzewo. Jak ustaliła policja, kierująca pojazdem marki Peugeot 18-latka zjechała na przeciwległy pas drogi i na pobocze, gdzie straciła panowanie nad pojazdem i zakończyła podróż dachowaniem w przydrożnym rowie.

 

- Tu przed zmianą służby, o godzinie 7:29 do Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o wypadku drogowym na drodze Grabonóg – Bodzewo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy ustalili, że samochód leży w rowie, a kierująca jest poza pojazdem. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, które polegało na wsparciu psychicznym oraz opatrzeniu drobnych ran. Stan poszkodowanej nie wymagał transportu do szpitala. W działaniach trwających niecałą godzinę, udział wzięły 3 zastępy JRG Gostyń, zastęp OSP Bodzewo oraz patrol Policji - podaje kpt. M. Nyczka z KP PSP Gostyń.

 

Do kolejnego dachowania pojazdu doszło niecałą godzinę później na trasie Piaski - Strzelce Wielkie. W tym przypadku citroen, którym kierowała 34-letnia mieszkanka Krotoszyna, wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo, po czym dachował na środku drogi.

 

- O godzinie 8:21 wpłynęło zgłoszenie o kolejnym wypadku. Tym razem, na drodze Piaski – Strzelce Wielkie doszło do dachowania pojazdu osobowego, którym podróżowała jedna osoba. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, poszkodowana znajdowała się poza pojazdem i była przytomna. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy (wsparcie psychiczne, stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa, tlenoterapia oraz ogrzanie przed wyziębieniem). Po przybyciu na miejsce ZRM i przebadaniu przez lekarza, podjęto decyzję o zabraniu poszkodowanej do szpitala. Strażacy zneutralizowali płyny eksploatacyjne i pomogli postawić auto na koła. W działaniach trwających niecałe dwie godziny, udział wzięły 3 zastępy JRG Gostyń, zastęp OSP Piaski, patrol Policji oraz ZRM - podaje kpt. M. Nyczka z KP PSP Gostyń.
pasek reklamaCzytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę