iGostyn.pl reklamy
Ciekawostki

Dwa, trzy, cztery, pięć... Ile jeść posiłków w ciągu dnia?

 

Sprawa niby banalna - jemy tak często, jak mamy na to ochotę. I tu właśnie zaczyna się problem, bowiem ostatnie rekomendacje Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej mówią wprost o sugerowanej dla populacji Polski ilości pięciu posiłków dziennie. Co więcej, Centrum wskazuje, że powinny być one spożywane w odstępach 3-4 godzinnych.

Kilka lat temu tradycyjny i powszechnie znany model Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej został zastąpiony - o czym zapewne nie wie wiele osób - Talerzem Zdrowego Żywienia. To w nim ujęto udział poszczególnych składników pokarmowych w posiłkach. Co to znaczy dla przeciętnego Kowalskiego? Otóż, warzywa i owoce powinny zajmować dosłownie połowę naszego talerza ze zdecydowanym wskazaniem na te pierwsze, z wyłączeniem warzyw skrobiowych. Zgodnie z tymi wytycznymi produkty białkowe i tłuszczowe oraz produkty będące źródłem węglowodanów złożonych powinny pokryć nasz talerz w proporcjach po 25 procent.

Warto przy tej okazji dodać, że spożywając zalecaną ilość pięciu posiłków dziennie, najwięcej energii naszemu organizmowi powinien dostarczyć obiad, bo aż 35 procent. Nieco mniej śniadanie, a potem kolacja. Drugie śniadanie oraz podwieczorek stanowią tylko po 10 procent dziennego zapotrzebowania na energię. Samemu trudno wyliczyć takie wartości. W tym przypadku z pomocą przychodzi dieta pudełkowa Gostyń.

Spożywanie pięciu, zamiast dwóch czy trzech posiłków, wpływa zdecydowanie lepiej na nasz organizm. Nie czujemy się tak ociężali zajadając się do syta, co więcej, jest to korzystne dla utrzymania prawidłowej masy ciała oraz pomaga utrzymać stabilny poziom insuliny. Na tym nie koniec. Spożywając mniejsze, ale częstsze posiłki, stale podkręcamy metabolizm, co sprzyja utracie masy ciała. Kolejną ważną rzeczą, szczególnie dla osób walczących z nadwagą jest fakt, że większa ilość posiłków ogranicza pokusę podjadania. Niewątpliwą zaletą jest także to, że spożywanie mniejszych, częstszych porcji nie obciąża tak mocno układu pokarmowego i poprawia ogólne trawienie.

A teraz, jak od teorii przejść do praktyki? To prostsze, niż się może wydawać! Idealnym rozwiązaniem jest catering dietetyczny 5 Posiłków Dziennie. Właśnie tam zbilansowaniem posiłków zajmują się dietetycy, a za wyjątkowy smak potraw i różnorodność menu dbają kucharze. Z kolei dostawcy każdego dnia dostarczają gotowe posiłki pod drzwi klientów. Zresztą, sprawdź sam!

Źródło: *Artykuł sponsorowanyTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę