iGostyn.pl reklamy
Z policji

Dwóch kierowców przekroczyło prędkość. Obaj w warunkach recydywy

Pierwszy weekend kwietnia w całym kraju obfitował w bardzo zmienne warunki atmosferyczne. Te zmiany pogodowe powinny zdecydowanie wpłynąć na większą uwagę kierujących, zdjęcie nogi z gazu a co za tym idzie bezpieczniejszą jazdę.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu w dniu 1 kwietnia pełniąc służbę w rejonie miejscowości Szczodrochowo kilka minut przed południem ujęli kierowcę, który jechał zbyt szybko. 35-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego kierując pojazdem renault przekroczył dozwoloną prędkość o 32 km/h. Jak się okazało popełnione przez mężczyznę wykroczenie zakwalifikowane zostało jako „recydywa”. 35-latek pierwszy raz przekroczenia przepisów z tej samej grupy dopuścił się we wrześniu 2022 roku. Gostyńscy policjanci ukarali kierującego mandatem karnym w kwocie 1600 zł i 9 punktami karnymi. To jednak nie koniec konsekwencji, które poniesie mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Analiza popełnianych przez wymienionego wykroczeń wykazała, że po tym zdarzeniu „uzbierał” on 32 punkty karne. W związku z powyższym policja wystąpi z wnioskiem o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy, co skutkować będzie zatrzymaniem jego prawo jazdy.

 

Tego samego dnia kilka minut po godzinie 12.00 w Kuczynie funkcjonariusze gostyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 58-letniego mieszkańca powiatu żmigrodzkiego, który przemieszczał się toyotą w terenie zabudowanym o 59 km/h za szybko. Jak okazało się w trakcie dokonywanych sprawdzeń w policyjnych systemach informatycznych, kierujący ten nie po raz pierwszy dał się poznać policjantom ze zbyt „ciężkiej nogi”. 58-latek w sposób poważnie zagrażający bezpieczeństwu ruchu drogowego pierwszy raz przekroczył przepisy w październiku 2022 roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego gostyńscy policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w kwocie 3000 zł oraz 13 punktów karnych. Ponadto popełnione przez niego wykroczenie skutkowało również zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Recydywa dotyczy przekroczenia prędkości o:

  • 31-40 km/h – pierwszy raz: 800 złotych; recydywa: 1600 złotych;

  • 41-50 km/h – pierwszy raz: 1000 złotych; recydywa: 2000 złotych;

  • 51-60 km/h – pierwszy raz: 1500 złotych; recydywa: 3000 złotych;

  • 61-70 km/h – pierwszy raz: 2000 złotych; recydywa: 4000 złotych;

  • 71 km/h i więcej – pierwszy raz: 2500 złotych; recydywa: 5000 złotych;

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę