iGostyn.pl reklamy
Z policji

Dwóch miało już cofnięte uprawnienia, trzeci wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu

Wczoraj gostyńscy policjanci wyeliminowali z dróg powiatu gostyńskiego trzech nieodpowiedzialnych kierujących. Jeden z nich zdecydował się wsiąść za kierownicę mimo, że wcześniej spożywał alkohol, a dwóch kolejnych kierowało pojazdami pomimo cofnięcia im uprawnień.

17 stycznia około godziny 9.40 przy ul. Głosiny w Borku Wielkopolskim, policjanci z gostyńskiej „drogówki” zatrzymali 37-letniego mieszkańca Skierniewic. Mężczyzna kierował pojazdem marki Kia. Podczas kontroli okazało się, że wobec mężczyzny Prezydent Miasta Skierniewic wydał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Do podobnej sytuacji doszło tego samego dnia wieczorem. Około godziny 20.00 w Grabonogu policjanci z WRD KPP Gostyń zatrzymali do kontroli kierującego Fiatem. Za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec Jarocina, który decyzją Starosty Jarocińskiego ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

Mężczyźni odpowiedzą za popełnione przestępstwo – nie stosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień, za co grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Także wczoraj policjanci wyeliminowali z dróg naszego powiatu nietrzeźwego kierującego pojazdem. Około godziny 14.00 w Borku Wielkopolskim na ul. Konopnickiej w ręce dzielnicowego wpadł kierujący osobówką. Podczas kontroli 52-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego, mundurowy wyczuł od niego woń alkoholu. Urządzenie kontrolno-pomiarowe wykazało u niego 0,47 promila alkoholu. Kierowcy Saaba zostały zatrzymane prawo jazdy. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, za co grozi mu kara aresztu albo grzywny nie mniejszej niż 2500 złotych, a także zakaz kierowania pojazdami.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę