iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Dwutygodniowy staż w Niemczech

Zdjęcie: powiat.gostyn.pl/Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu

15 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych wróciło z dwutygodniowego stażu w Niemczech. Przyszli technicy mechatronicy podczas pierwszego tygodnia praktyki odbyli w Centrum Kształcenia Zawodowego w Nordhausen w ramach programu Erasmus+ „Mobilni stażyści”.

Doskonalili swoje umiejętności programowania sterowników PLC sterujących zautomatyzowaną linią sortowania oraz wykonywali montaż i demontaż elementów, podzespołów i zespołów elektrycznych.

 

Drugi tydzień stażu spędzili w zakładach pracy, gdzie mieli okazję w praktyczny sposób poznać funkcjonowanie zawodu mechatronika.

 

Staż nie polegał jedynie na szlifowaniu zawodowych umiejętności, ale także na doskonaleniu języka niemieckiego, poznawaniu kultury, wycieczkach krajoznawczych oraz aktywnościach sporto-wych. Uczniowie zwiedzili Nordhausen a także mieli okazję uczestniczyć w „Nocy Muzeów”. Mogli spróbować swoich sił w turnieju tenisa stołowego czy minigolfa. Odbyli także wycieczkę edukacyjną do firmy Feuer Powertrain – jednego z największych na świecie producentów wałów korbowych, gdzie zapoznali się z poszczególnymi etapami produkcji.

 

Były to dwa tygodnie pełne wrażeń, zarówno tych edukacyjnych, zawodowych, jak i kulturowych i społecznych.

 

Celem ogólnym programu Erasmus+ jest wspieranie edukacyjnego, zawodowego i osobistego rozwoju uczniów, dlatego Zespół Szkół Zawodowych od lat z powodzeniem ubiega się o europejskie fundusze. Centrum Kształcenia Zawodowego w Nordhausen jest nowym partnerem szkoły w realizacji zagranicznych staży, co jest wynikiem owocnej współpracy powiatu gostyńskiego z powiatem Nordhausen.

Źródło: powiat.gostyn.pl/Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniupasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę