iGostyn.pl reklamy
Z policji

Działania NURD na drogach powiatu gostyńskiego

W minionym tygodniu gostyńscy policjanci prowadzili działania pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów.

Celem policyjnych działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. W minioną środę policjanci szczególnym nadzorem objęli odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe.

 

Podczas przeprowadzonych działań NURD policjanci wykryli 58 wykroczeń zagrażających niechronionym uczestnikom. Funkcjonariusze ukarali 33 pieszych, którzy przekraczali jezdnię w miejscu niedozwolonym lub nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej, 21 rowerzystów - głównie za jazdę po przejściu dla pieszych. Ukarano także 4 kierowców samochodów za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu oraz za wyprzedzanie pojazdu udzielającemu pieszemu pierwszeństwa na przejściu.

 

Apelujemy nie tylko do kierowców ale także do pieszych i rowerzystów o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę