iGostyn.pl reklamy
Straż pożarna

Działania strażaków na terenie gminy Borek Wielkopolski

Zdjęcie: KP PSP Gostyń/st. kpt. M. Nyczka

29 czerwca 2022 roku na terenie gminy Borek Wlkp. odbyły się ćwiczenia dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gmin Piaski oraz Borek Wlkp.

Scenariusz ćwiczeń zakładał wypadek dwóch samochodów osobowych typu bus, którymi podróżowało kilkanaście osób. Po dojeździe pierwszy zastępów okazało się, że siły i środki są niewystarczające i konieczne jest przeprowadzenie segregacji medycznej. Na polecenie KDR-a, do zdarzenia zadysponowano również namiot pneumatyczny dla osób poszkodowanych. Zadania dla strażaków polegały na zabezpieczenie miejscu zdarzenia, wykonaniu dostępu dla osób poszkodowanych oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dodatkowo kierownik ćwiczeń stosował podgrywki, które miały sprawdzić jak KDR i strażacy reagują na zmianę sytuacji.


Ćwiczenia wypadły dobrze, z drobnymi niedociągnięciami, które zostały zawarte we wnioskach z ćwiczeń. Niestety nie odbyło się podsumowanie ćwiczeń, gdyż podczas zwijania sprzętu większość ćwiczących zastępów została zadysponowana do pożaru pola w miejscowości Grodnica.

Źródło: KP PSP Gostyń/st. kpt. M. Nyczkapasek reklamaCzytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę