iGostyn.pl reklamy
Gmina Krobia

Działki pod budowę stadionu już w rękach gminy

Zdjęcie: Facebook/Gmina Krobia
W połowie grudnia gmina Krobia nabyła ostatnią działkę pod budowę stadionu.

Chociaż miejsce na stadion w Krobi było znane od dawna i potwierdzone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, przez wiele lat krobski samorząd nie był jednak właścicielem terenu, na którym obiekt miałby powstać. To zaś uniemożliwiało podjęcia kolejnego kroku. Do przejęcia było łącznie aż 13. działek i jak podkreśla Burmistrz Krobi Łukasz Kubiak "by tego dokonać, potrzebna była nie tylko determinacja oraz dobra wola wszystkich stron, ale również czas".

 

Proces nabycia działek od prywatnych właścicieli rozpoczął się w październiku 2008 roku, a zakończył nabyciem ostatniej działki w dniu 17 grudnia br.

 

- Trwało to długo, ale w końcu udało się osiągnąć upragniony cel - dodaje burmistrz Krobi.

 

Łączna wartość nieruchomości przeznaczonych pod stadion wyniosła blisko 500 tysięcy złotych.

 

W ramach procesu opracowywania projektu budowlanego odbędą się spotkania i konsultacje społeczne, w ramach których mieszkańcy gminy Krobia będą mogli zgłosić swoje propozycje i uwagi do przygotowanej dokumentacji. Warto też przypomnieć, że stadion powstać ma w sąsiedztwie istniejącego już kompleksu sportowo-rekreacyjnego, pomiędzy obiektem "Orlik", a nowo budowanym łącznikiem ulic Polnej i Kobylińskiej.

Źródło: Facebook/Gmina KrobiaTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę