iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Poradnik

Dźwiękoszczelne okna pomogą ograniczyć hałas

2019-07-22 11:07:00

Wiele osób robi co może, aby ograniczyć hałas w swoim domu. Sprawa jest trudniejsza, kiedy w grę wchodzi blok z wielkiej płyty, w takich sytuacjach trudno o ciszę. Chcąc się jednak uchronić przed hałasem z zewnątrz, to wówczas warto zainwestować w dźwiękochłonne okna.

Osoby mieszkające nie tylko w centrum, ale niedaleko np. autostrady nieustannie zmagają się z hałasem. Głowią się, co zrobić aby zniwelować dźwięk dochodzący z zewnątrz. Producenci budowlani oferują kilka sposobów na wyciszenie naszego mieszkania. Nie od dziś wiadomo, że najlepszą ochroną przed hałasem dobiegającym z zewnątrz są grube mury. Dodatkowo wielu producentów ma w swojej ofercie materiały, które dodatkowo zapewniają ochronę przed niechcianym dźwiękiem. Co jednak zrobić w przypadku, gdy niespecjalnie chcemy ingerować w mury budynku? Warto rozważyć kupno dźwiękoszczelnych okien o odpowiednim współczynniku izolacyjności akustycznej, które „rozbiją” dźwięk i spowodują, że do pomieszczenia trafi kilkadziesiąt decybeli mniej. Zanim jednak kupimy okna, zorientujmy się jakie są wymagania w naszej okolicy dotyczące izolacyjności akustycznej.

 

Producenci okien wychodzą naprzeciw i oferują swoim klientom okna ze specjalnego materiału, który nie będzie przepuszczał aż tak dużego hałasu. Co więc wpływa na dźwiękoszczelność okna? Główną rolę odgrywają tu materiały potrzebne do wykonania okna oraz konstrukcja. Zapewniają zarówno optymalną izolację termiczną, jak również optymalne wyciszenie budynku. Pamiętajmy jednak, aby przy zakupie okien naświetlić sprzedawcy w jakiej lokalizacji mieszkamy, dzięki temu pomoże nam dobrać okna idealne dla nas. Warto więc zaopatrzyć się w takie udogodnienie. Na pewno pomogą nam nie tylko uporać się z hałasem, ale także uchronią nas przed problemem ze słuchem w przyszłości.

 

 

Źródło: budownictwob2b.pliPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl