iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plIGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
Wydarzenia

Ekstremalny Cross Leśnych Diabłów - zwycięzcy z powiatu gostyńskiego!

2019-07-30 10:13:48

Zdjęcie: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu
W 7. Leśno-Błotnym Ekstremalnym Crossie Leśnych Diabłów – Brzednia 2019 wystartowało 82 śmiałków z całej Polski i z krajów sąsiednich. Wygrał Krzysztof Polaszyk z Borku Wlkp. Wśród kobiet najszybsza była Ewa Roszak z Pępowa. Blisko dziesięciokilometrowa trasa okazała się dla wszystkich ekstremalnym wyzwaniem. Jednak w regulaminowym czasie trzech godzin bieg ukończyło 81 biegaczy.

W ostatnich latach bieganie przełajowe stało się bardzo popularną formą aktywności sportowej w Polsce i jest wpisane w styl życia wielu aktywnie żyjących ludzi – zarówno tych młodszych jak i starszych. Wśród biegów terenowych coraz większą popularność zdobywa Leśno-Błotny Ekstremalny Cross Leśnych Diabłów, organizowany w Brzedni k. Dolska, na granicy powiatów gostyńskiego, śremskiego i krzywińskiego.

 

W miniony weekend (27.07.19 r.) odbyła się już siódma edycja crossu. To blisko dziesięciokilometrowy bieg przełajowy przez leśne dukta, rowy, kanały, błota i bagna oraz piaszczyste odcinki trasy. 

 

Podsumowanie biegu

Mimo wielu wymyślnych utrudnień i ekstremalnych przeszkód wszyscy startujący ukończyli bieg. Zwycięzca pokonał trasę liczącą w tym roku dokładnie 8 400 m w czasie 1 godziny i trzydziestu jeden minut. Ostatnia zawodniczka przekroczyła linię mety półtorej godziny po zwycięzcy. Warto podkreślić, że mimo iż liczyła się klasyfikacja i walka o nagrody, to na trasie, zwłaszcza w jej najtrudniejszych fragmentach, startujący pomagali sobie wzajemnie. Biegaczy wspierali też widzowie, głośno dopingując wszystkich śmiałków, którzy zdecydowali się wystartować.

 

Zwycięzcy 7. Leśno-Błotnego Ekstremalnego Crossu Leśnych Diabłów – Brzednia 2019 

Ostatecznie zwyciężył Krzysztof Polaszyk (1:31:00), drugie miejsce zajął Sebastian Pawłowski (1:31:26), a trzeci był Marek Weber (1:31:57). W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Ewa Roszak (1:41:02), druga była Agnieszka Abrahamczyk (1:53:03), a trzecia Alla Zelentsova (2:00:25).

 

Wyróżnienia

Organizatorzy wyróżnili jeszcze Bronisława Świątka – najstarszego biegacza (59 l.) oraz najmłodszą uczestniczkę 13-letnią Zofię Ratajczak. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg, otrzymali dyplomy i pamiątkowe medale. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe.

 

Organizatorem 7. Leśno-Błotnego Ekstremalnego Crossu Leśnych Diabłów – Brzednia 2019 był Ośrodek Szkolenia Sportowego FORREST Brzednia. Bieg zabezpieczali: ratownik medyczny Anna Gruszczyńska oraz strażacy i ratownicy z drużyn Ochotniczej Straży Pożarnej w Dolsku i Małachowie. W organizację crossu i sprawne jego przeprowadzenie włączyły się wolontariuszki i wolontariusze z Gostynia oraz Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu – fundatorzy upominków.

 

Źródło: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w GostyniuConditor Ubezpieczenia Oddział Pogorzela


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl