iGostyn.pl reklamy
Gostyń

Elektronika z PRL-u na wystawie w gostyńskim muzeum. Eksponaty pokazano po raz pierwszy!

Zdjęcie: Muzeum w Gostyniu

Radioodbiorniki stacjonarne i przenośne, telewizory, gramofony, magnetofony szpulowe i kasetowe, a także inne eksponaty – ponad 50 urządzeń RTV, które wykonane zostały w czasach PRL-u, można oglądać w sali wystaw czasowych gostyńskiego Muzeum.

We wtorek 7 lutego 2023 roku otwarta została ekspozycja „Wspomnień czar, czyli elektronika PRL-u” ze zbiorów Jakuba Juskowiaka, młodego kolekcjonera z Leszna. Wszystkie eksponaty, mimo upływu lat, są sprawne. Tak zapewniali kolekcjoner oraz jego mama, Anna Maćkowiak. Zresztą uczestnicy wernisażu mogli się o tym osobiście przekonać podczas prezentacji, która dowiodła, że sprzęt jest w pełnej gotowości do działania.


Zbiory Jakuba Juskowiaka pokazywane są publicznie po raz pierwszy. Kolekcja powiększyła się tego dnia o dwa kolejne eksponaty, które zbieraczowi przekazał Antoni Jerszyński z Piasków. Jeśli ktokolwiek dysponuje sprawnymi urządzeniami, wyprodukowanymi przed rokiem 1990, i gotów jest je przekazać, wzbogacając w ten sposób kolekcję młodego zbieracza, może to uczynić za pośrednictwem Muzeum w Gostyniu.


Miłym akcentem było obdarowanie wszystkich uczestników otwarcia wystawy specjalnie przygotowanymi przez wystawcę na tę okoliczność słodyczami.


Organizatorem wystawy jest Muzeum w Gostyniu. Ekspozycję można oglądać do 4 marca 2023 roku. Wstęp wolny.

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę