iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Eliminacje do sejmiku

W Starostwie Powiatowym w Gostyniu odbyły się eliminacje do projektu „Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego”.

Organizatorem projektu jest Sejmik Województwa Wielkopolskiego, który poprzez jego realizację chce rozwijać postawy obywatelskie młodzieży szkolnej, popularyzować wiedzę o organizacji samorządu terytorialnego oraz działalności Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

W etapie powiatowym przedsięwzięcia dwuosobowe drużyny uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi przedstawiły prezentację na temat „Korzyści płynące z członkostwa Polski w Unii Europejskiej, na przykładzie Twojego Powiatu”.

 

Komisja rekrutacyjna, kierując się takimi kryteriami jak staranność wykonania, poprawność merytoryczna, zgodność pracy z tematem, komunikatywność przekazu, pomysłowość, kreatywność oraz oryginalność tematu wyłoniła reprezentantki powiatu gostyńskiego na Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Będą nimi uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu: Karolina Zygmunt i Weronika Nowicka wraz z opiekunem projektu, panią Anną Ptak-Sędziak.

 

W związku z projektem edukacyjno-obywatelskim Województwa Wielkopolskiego skierowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa, młodzież z naszych szkół przedstawiła prace na temat: „Korzyści płynące z członkostwa Polski w Unii Europejskiej, na przykładzie Twojego Powiatu”. Wystąpienia były przygotowane na wysokim poziomie merytorycznym. Młodzież wykazała się przede wszystkim dużą wiedzą na temat wykorzystania środków unijnych przy realizacji inwestycji w naszym powiecie – komentuje członek komisji Janusz Sikora.

 

- Sesja młodzieży będzie miała temat wiodący: „15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży”. Uczniowie – uczestnicy sesji, w tym również uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu wypracują uchwałę Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego przedstawiającą ich ocenę 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej, z podziałem na poszczególne obszary integracji. Sesja odbędzie się w 10 maja br. – dodaje Janusz Sikora Wicestarosta.

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę