iGostyn.pl reklamy
Gmina Piaski

Ferie w górach z nartami, łyżwami i wieloma innymi atrakcjami

Zdjęcie: Facebook/Gmina Piaski

Pięćdziesięcioro uczniów z terenu gminy Piaski wyjechało na ferie zimowe do Zawoi. Nie zabrakło licznych atrakcji.

Szkoła Podstawowa w Szelejewie, przy współpracy we współpracy z Szkołą Podstawową w Piaskach zorganizowała tygodniowe zimowisko w górach dla 50 uczniów gminy Piaski.
 
Miejscem wypoczynku młodzieży był D.W. JODEŁKA w Zawoi, najdłuższej polskiej wsi położonej u stóp Babiej Góry. Zimowa aura dopisała i uczniowie skorzystali z wielu atrakcji.
 
Dużym zainteresowaniem cieszyła się nauka jazdy na nartach. Zwolennicy jazdy na łyżwach spędzili czas na miejscowym lodowisku. Podczas całego pobytu nie zabrakło zabaw na śniegu, zjazdów na ślizgach oraz spacerów w pięknej, zimowej scenerii.
 
Popołudniami młodzież uczestniczyła w zajęciach z zakresu profilaktyki zdrowotnej oraz zabawach integracyjnych. Mieli możliwość bliższego poznania beskidzkiego folkloru poprzez zajęcia artystyczne: malowanie na szkle, lepienie figur z masy solnej oraz tworzenie zabawek z siana.
 
Szóstego dnia odbył się kulig po okolicy zakończony występem kapeli góralskiej oraz degustacją regionalnych potraw w miejscowej karczmie.
 
Ostatni dzień pobytu, uczestnicy spędzili w Zakopanem, zimowej stolicy Tatr.
 
 
Opiekę nad młodzieżą sprawowała wykwalifikowana kadra. Finansowe wsparcie wyjazdu zapewniła działająca przy Urzędzie Gminy Piaski Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Źródło: Facebook/Gmina PiaskiTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę