iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Folia w płynie - jak i gdzie ją stosować?

Folia w płynie jest materiałem hydroizolacyjnym. Jeśli zostanie właściwie użyta, chroni powierzchnię przed wnikaniem w nią wilgoci i wody. Głównie stosowana jest wewnątrz "mokrych" pomieszczeń takich jak łazienka, ale i na tarasach czy balkonach.

Folia ma płynną konsystencję, po wyschnięciu stworzy na ścianie czy też podłodze szczelną i elastyczną powłokę, która ochroni przed wnikaniem wody i wilgoci w powierzchnię. 

Można nakładać ją zarówno wałkiem jak i  pędzlem. Nakładana jest na wcześniej zagruntowaną powierzchnię, w dwóch warstwach. Podczas nakładania pierwszej z nich w narożnikach, łączeniach ścian i podłóg w pierwszą warstwę folii zatapia się specjalną taśmę uszczelniającą. W łazience stosuje się ją w strefach mokrych -pod prysznicem, wokół wanny, umywalki. Na podłodze używa się jej na całej powierzchni. Folię w płynie nakłada się przez założeniem płytek.

Warto zwrócić uwagę, w jakim celu jest nam potrzebna folia w płynie. Jeśli chcemy zastosować ją na zewnątrz powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy wybrana przez nas opcja przeznaczona jest na zewnątrz. Tak farba będzie mrozoodporna.
pasek reklama


Czytaj również


WALBET


Materiały Budowlane Chodorowski

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę