iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Folia w płynie - jak i gdzie ją stosować?

Folia w płynie jest materiałem hydroizolacyjnym. Jeśli zostanie właściwie użyta, chroni powierzchnię przed wnikaniem w nią wilgoci i wody. Głównie stosowana jest wewnątrz "mokrych" pomieszczeń takich jak łazienka, ale i na tarasach czy balkonach.

Folia ma płynną konsystencję, po wyschnięciu stworzy na ścianie czy też podłodze szczelną i elastyczną powłokę, która ochroni przed wnikaniem wody i wilgoci w powierzchnię. 

Można nakładać ją zarówno wałkiem jak i  pędzlem. Nakładana jest na wcześniej zagruntowaną powierzchnię, w dwóch warstwach. Podczas nakładania pierwszej z nich w narożnikach, łączeniach ścian i podłóg w pierwszą warstwę folii zatapia się specjalną taśmę uszczelniającą. W łazience stosuje się ją w strefach mokrych -pod prysznicem, wokół wanny, umywalki. Na podłodze używa się jej na całej powierzchni. Folię w płynie nakłada się przez założeniem płytek.

Warto zwrócić uwagę, w jakim celu jest nam potrzebna folia w płynie. Jeśli chcemy zastosować ją na zewnątrz powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy wybrana przez nas opcja przeznaczona jest na zewnątrz. Tak farba będzie mrozoodporna.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

Kostka brukowa Gostyń


POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę