iGostyn.pl reklamy
Gmina Krobia

Fotowoltaika zmniejszy koszty utrzymania świetlicy

Zdjęcie: Facebook/Gmina Krobia

W przy budynku świetlicy wiejskiej w Gogolewie zamontowano instalację fotowoltaiczną. To kolejna inwestycja, która pozwoli zmniejszyć koszty utrzymania obiektów użyteczności publicznej.

Nowa instalacja fotowoltaiczna, o mocy 25,2 kw, pojawiła się przy budynku świetlicy wiejskiej w Gogolewie i jest pierwszą z instalacji gminnych, która została umiejscowiona nie na dachu budynku, ale na gruncie.
 
Inwestycja obejmująca montaż paneli fotowoltaicznych, falownika oraz całej niezbędnej infrastruktury wykonana została przez firmę Netcom z Krobi za kwotę 111 930,00 zł.
 
W ubiegłym roku w świetlicy wiejskiej w Gogolewie dokonano wymiany źródła ogrzewania zastępując piec węglowy ogrzewaniem elektrycznym. Montaż paneli fotowoltaicznych pozwoli zatem na znaczne zmniejszenie kosztów utrzymania budynku.
 
Na realizację zadania Gmina Krobia pozyskała dofinansowanie w kwocie 59 797,00 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 dla zadania „Wykorzystanie OZE w celu optymalizacji zużycia energii w gminnych obiektach użyteczności publicznej – montaż instalacji fotowoltaicznej przy budynku świetlicy wiejskiej w Gogolewie i montaż klimatyzatorów w świetlicy w Sułkowicach”.
 
Pierwsza część zadania, polegająca na montażu 4 klimatyzatorów w świetlicy wiejskiej w Sułkowicach z funkcją grzewczą, wykonana została we wrześniu br. przez firmę P.H.U Klimex z Gostynia za kwotę 22 878,00 zł. Warto również zaznaczyć, iż świetlica wiejska w Sułkowicach posiada już instalację fotowoltaiczną zamontowaną w poprzednich latach.
Źródło: Facebook/Gmina Krobiapasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę