iGostyn.pl reklamy
Kultura

„Fredrobus” - wakacyjne warsztaty w gminie Gostyń

Zdjęcie: gostyn.pl

„Fredrobus” to tytuł nowego projektu realizowanego podczas tegorocznych wakacji przez gostyńską Bibliotekę Publiczną. Wykorzystując bibliobus w okresie wakacyjnym przeprowadzonych zostanie ponad 50 zajęć warsztatowych na terenie całej gminy.

„FredroBus” ruszy na trasę do 21 miejscowości wiejskich, gdzie odbędzie się ponad 50 zajęć tematycznych, łączących książki, teatr i nowoczesne technologie. Do kogo pojedzie żółty pojazd z hrabią Fredro na burcie?  Adresatami projektu są mieszkańcy wiosek, którzy spędzą czas podczas zajęć edukacyjno-rozrywkowych, a także zdobędą nowe umiejętności. Inicjatywa upamiętnia 230 rocznicę urodzin Aleksandra Fredry. Podczas wydarzeń omówiona będzie twórczość i życie pisarza, w atrakcyjnej formie łączącej głośne czytanie i gry pamięciowe z nowoczesnymi technologiami – ekranami dotykowymi i aplikacjami edukacyjnymi. W części praktycznej uczestnicy zajęć wykonają stroje i maski do przedstawienia teatralnego, sami również staną na deskach, by w warsztatach żywego słowa nauczyć się technik scenicznych pod okiem doświadczonego reżysera. Do dzieci i młodzieży dołączą seniorzy, by tradycji theatrum i fredreum stało się zadość na koniec realizacji projektu wystawią własny spektakl!  Więcej informacji na stronie biblioteki

 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zrealizuje projekt dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło: gostyn.plpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę