iGostyn.pl reklamy
Z gminy

Gmina chce przystąpić do programu „Ciepłe mieszkanie”

W związku z zamiarem przystąpienia przez gminę Pępowo do realizacji rządowego programu „Ciepłe mieszkanie”, zachęcamy zainteresowane osoby do składania deklaracji chęci przystąpienia do ww. programu - informuje gmina.

Deklaracje można składać do 9 stycznia 2024 r. w Urzędzie Gminy Pępowo (ul. St. Nadstawek 6, pok. nr 20) lub przesłać za pośrednictwem ePUAP bądź serwis mObywatel – pismo ogólne (https://www.gov.pl/web/gov/wyslij-pismo-ogolne). Deklarację przesłać można również pocztą tradycyjną na adres: Urząd Gminy Pępowo, ul. St. Nadstawek 6, 63-830 Pępowo.
 
Celem programu „Ciepłe Mieszkanie” jest wsparcie wymiany źródeł ciepła na paliwo stałe i poprawa efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.
 
W ramach kosztów kwalifikowanych dla osób fizycznych przewiduje się dofinansowanie na demontaż nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe (tzw. kopciuchów) oraz zakup i montaż źródła ciepła albo podłączenie lokalu mieszkalnego do efektywnego źródła ciepła w budynku. Jeśli to zadanie zostanie wykonane, dopuszcza się także sfinansowanie: zakupu i montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, wykonanie stolarki okiennej i drzwiowej, a także przygotowanie niezbędnej dokumentacji projektowej. Maksymalna wysokość dofinansowania dla osoby fizycznej przypadającego na jeden lokal mieszkalny jest uzależniona od dochodów beneficjenta i stopnia zanieczyszczenia powietrza na terenie gminy. Może wynosić od 16,5 tys. zł do nawet 41 tys. zł – odpowiednio 30, 60 lub 90% kosztów kwalifikowanych.
 
W przypadku wspólnot mieszkaniowych dotacja obejmie: demontaż wszystkich nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe w budynku oraz zakup i montaż wspólnego źródła ciepła do celów ogrzewania lub ogrzewania i CWU, zakup i montaż: nowej instalacji centralnego ogrzewania i/lub CWU, wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, ocieplenia przegród budowlanych, okien, drzwi, drzwi/bram garażowych, mikroinstalacji fotowoltaicznej, a także na przygotowanie dokumentacji (audyt energetyczny, dokumentacja projektowa, ekspertyzy). Dla wspólnot mieszkaniowych maksymalna kwota dotacji wynosi do 375 000 zł – w zależności od zakresu wykonywanych prac, które są uznawane za koszty kwalifikowane.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu:
65 575 89 97 – Urząd Gminy Pępowo
 
Formularze deklaracji można pobrać ze strony: https://www.pepowo.pl/.../1455-informacja-dla-mieszkancow...

 

Źródło: Facebook/GMINA PępowoTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

Kostka brukowa Gostyń


POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę