iGostyn.pl reklamy
Ciekawostki

Gmina Gostyń nagrodzona za działania na rzecz niepełnosprawnych

Zdjęcie: gostyn.pl
Trzecie miejsce i nagroda finansowa w kwocie 6 tys. zł to efekt realizacji przez gminę Gostyń działań w ramach programu „Parasolka zaufania”.

Wyróżnienie podczas gali konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami” organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu odebrali burmistrz Gostynia Jerzy Kulak oraz realizująca w gostyńskim samorządzie działania „Parasolki zaufania” Magdalena Rajewska - pełnomocnik ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii.

 

Galę zorganizowano po raz dziewiąty, okazała się rekordowa pod względem liczby zgłoszeń, bo aż 67 podmiotów z całego województwa złożyło swoje projekty. Do udziału w konkursie zostały zaproszone organizacje pozarządowe, instytucje, jednostki samorządu terytorialnego i inne podmioty, również w partnerstwie, które w ostatnim roku zrealizowały działania w społecznościach lokalnych na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnościami. W tym roku kapituła konkursowa zdecydowała o przyznaniu trzech nagród głównych, dziesięciu wyróżnień finansowych oraz dodatkowych wyróżnień za dostępność projektów i ich cykliczność.

 

Wśród tegorocznych laureatów konkursu znalazła się gmina Gostyń, która zajęła III miejsce i otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 6 tys. złotych za inicjatywę promowania praw osób niepełnosprawnych oraz przeciwdziałania przemocy wobec nich pod nazwą „Parasolka zaufania”.

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę