iGostyn.pl reklamy
Z gminy

Gmina Krobia w Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej

Zdjęcie: Facebook/Gmina Krobia

3 marca br. przedstawiciele 18 gmin z terenu województwa wielkopolskiego, w tym Gmina Krobia, a także jeden z samorządów województwa zachodniopomorskiego, założyły wspólnie z Krajowym Zasobem Nieruchomości spółkę o nazwie Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa „KZN-Wielkopolska” sp. z o.o.

Podpisanie umów w tej sprawie było bardzo istotnym krokiem do realizacji i rozwoju budownictwa społecznego. Głównym zadaniem spółki będzie wybudowanie mieszkań o czynszu niższym niż na rynku komercyjnym oraz ich eksploatacja, z umożliwieniem najemcom opcji dojścia w perspektywie lat do własności lokalu.
 
 
Mieszkania te będą przeznaczone dla osób i rodzin o umiarkowanych dochodach, które nie mają możliwości związania się wieloletnim zobowiązaniem finansowym w formie kredytu bankowego, ale mają zdolność czynszową. Najemcy Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) będą mogli zamieszkać w lokalach o atrakcyjnym czynszu oraz skorzystać z opcji zmiany umowy najmu na umowę najmu z dojściem do własności lokalu.
 
 
Warto zaznaczyć, że Gmina Krobia otrzymała 3 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na objęcie udziałów w utworzonej spółce, dzięki czemu nie musiała angażować własnych środków. W ciągu najbliższych lat na terenie gminy Krobia planowana jest budowa ok. 30 mieszkań. Same inwestycje budowlane będą realizowane przy wykorzystaniu atrakcyjnych modeli finansowania dostępnych m. in. dla SIM, w tym z udziałem pozyskiwanych środków zewnętrznych. Aktualnie podjęto starania w celu przejęcia atrakcyjnych pod względem budownictwa wielorodzinnego terenów w Pudliszkach.
 
 
Zanim rozpocznie się budowa mieszkań potrzeba jednak czasu, chociażby na przejęcie terenów, przygotowanie ich oraz sporządzenie odpowiedniej dokumentacji technicznej i pozwoleń, a także pozyskanie środków na realizację zadania.
Źródło: Facebook/Gmina KrobiaTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę