Gmina Piaski

Gmina Piaski z nagrodą za akcję „Ratujmy kasztanowce”

Gmina Piaski z nagrodą za akcję „Ratujmy kasztanowce”
Zdjęcie: Facebook/Gmina Piaski

Gmina Piaski została nagrodzona w konkursie Samorządu Województwa Wielkopolskiego pt. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”

Za projekt „Ratujmy kasztanowce” gmina otrzymała nagrodę w wysokości 5 000 zł.
 
Podczas uroczystej gali nagrodę w imieniu gminy odebrali Wójt Gminy Piaski Dariusz Naskręt, Inspektor ds. Środków Zewnętrznych i Organizacji Pozarządowych Daria Frąckowiak oraz wieloletni koordynator akcji Hanna Powicka.
 
Akcja „Ratujmy kasztanowce” rozpoczęła się 23 lata temu i trwa do dziś! Dzięki niej udało się uratować wiele kasztanowców na terenie gminy Piaski przed szrotówkiem. To wyjątkowe przedsięwzięcie nie tylko ze względu na swoją długoletnią tradycję, ale także ogromne zaangażowanie. Uczestniczą w nim uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Piaskach, Nadleśnictwo Piaski, radni, sołtysi oraz mieszkańcy gminy.

 


Źródło: Facebook/Gmina Piaski



Z regionu


Czytaj również