iGostyn.pl reklamy
Z gminy

GOK Hutnik z nowoczesną pracownią komputerową

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

W Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” powstanie niebawem nowoczesna pracownia komputerowa. 

Umożliwi ona prowadzenie atrakcyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży. To efekt pozyskania przez gminę grantu w konkursie „miniPAKT Gminne Pracownie Komputerowe”, który przeprowadzony został w ramach finansowanego z Funduszy Europejskich Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020. Gmina Gostyń otrzyma 200 tysięcy zł dofinansowania.


Koncepcja zakłada utworzenie gminnej pracowni komputerowej w strukturach GOK „Hutnik”. Pracownia powstanie w budynku, w którym funkcjonują sekcje artystyczne i zajęciowe. Wyposażona zostanie w sprzęt komputerowy oraz zestawy do programowania robotów z klocków. Ze specjalnych zestawów będą mogli korzystać młodsi uczestnicy zajęć (7–9 lat), to narzędzie do nauki przedmiotów STEAM, edukacji językowej, społecznej i emocjonalnej. Kolorowe klocki i intuicyjne oprogramowanie angażują w rozwiązywanie problemów algorytmicznych.


Zestawy LEGO Spike i dodatkowe komponenty robotyczne pomogą starszym uczestnikom zajęć (10–15 lat) tworzyć funkcjonalne roboty oraz umożliwią udział w turniejach robotycznych. Uzupełnieniem działu robotycznego w ośrodku będzie doposażenie pracowni w mikrokontrolery. Zestawy konstrukcyjne z mikrokontrolerem mają możliwość połączenia się z zestawami LEGO oraz przeznaczone są do nauki podstaw sterowania wyświetlaczami, diodami, głośnikami i serwomechanizmami za pomocą platformy Arduino. Głównym celem zajęć prowadzonych z wykorzystaniem zestawów konstrukcyjnych będzie kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie, rozwijanie myślenia kreatywnego i logicznego. Umiejętności te, w połączeniu z pasją do gier i fantastyki, realizowaną w ramach istniejącej już w strukturach GOK sekcji fantastyki „Kopuła Zapomnienia”, dadzą uczestnikom zajęć kompletne kompetencje między innymi w zakresie tworzenia gier.


Pracownia informatyczna będzie urządzona w pomieszczeniu znajdującym się na parterze budynku przy ulicy Willowej 3a. W chwili obecnej pomieszczenie przyszłej pracowni służy do realizacji zajęć sekcji szachowej. Po przeznaczeniu go na nowe cele, sekcja szachowa będzie kontynuowała zajęcia w innym pomieszczeniu, mieszczącym się na pierwszym piętrze tego budynku.


Konkurs „miniPAKT Gminne Pracownie Komputerowe”, w ramach którego gminny projekt zyskał uznanie skutkujące decyzją o dofinasowaniu, wchodzi w skład projektu „Cyfrowa Gmina”.

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę