iGostyn.pl reklamy
Z policji

Gostyńscy policjanci dziś zwrócą szczególną uwagę na wagarowiczów

Dla wielu uczniów 21 marca utożsamiany jest z dniem wagarowicza. Dlatego też gostyńscy policjanci w pierwszy dzień wiosny szczególnie zadbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Pierwszy dzień wiosny to świetna okazja do zabawy dla dzieci i młodzieży. Dla policjantów jest to jednak dzień wzmożonej pracy. Dlatego też, mając na uwadze możliwość wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń, policjanci  przeprowadzą  wzmożone działania.  Na ulicach powiatu pojawi się większa liczba policjantów, którzy szczególną uwagę zwrócą na dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Będą też kontrolować miejsca gdzie gromadzi się młodzież oraz obiekty, w których może dochodzić do sprzedaży alkoholu nieletnim. Policjanci będą też reagowali na każdą sytuację, w której nieletni mogą stać się ofiarami lub sprawcami przestępstw, czy też wykroczeń. O ujawnionych przypadkach wagarowania powiadamiani będą rodzice.

Policja apeluje zarówno do dzieci jak i do rodziców o rozwagę. Aby ten dzień minął w przyjaznej atmosferze przede wszystkim należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dużym zagrożeniem dla młodzieży jest chęć spróbowania tego, co jest dla nich zakazane m. in. alkoholu lub środków odurzających. Dlatego o każdym przypadku natrafienia na nieletnich pod wpływem alkoholu lub środków odurzających policjanci będą powiadamiać rodziców oraz sąd rodzinny.

Właścicielom placówek handlowych policjanci przypominają, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny oraz utrata pozwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę