iGostyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Gostyńscy policjanci odznaczeni przez ministra

Zdjęcie: KPP Gostyń

St. sierż. Karol Andrzejczak i sierż. Marcin Patelka z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zostali uhonorowani medalami imienia podkomisarza Andrzeja Struja. Mundurowi odebrali odznaczenie z rąk Mariusza Kamińskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Medal im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja to szczególne wyróżnienie dla policjantów, którzy swoją postawą udowodnili, czym są słowa roty ślubowania. To prestiżowe odznaczenie jest wyrazem uznania dla tych, którzy w służbie lub poza nią, często narażając siebie, uratowali ludzkie życie.

Do grona zasłużonych dołączyło dwóch policjantów z Komendy Powiatowe Policji w Gostyniu. Starszy sierżant Karol Andrzejczak i sierżant Marcin Patelka, którzy w nocy 1 stycznia 2021 roku patrolując ulice w Gostyniu zauważyli jak z jednego z domów wydobywa się dym. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali radiowóz, wezwali straż pożarną oraz podbiegli pod dom. Przez otwarte okno zauważyli palące się łóżko i leżącego na nim niepełnosprawnego mężczyznę. Weszli przez okno do środka, wynieśli poszkodowanego, a także wyprowadzili na zewnątrz pozostałych domowników. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia zabrała poszkodowanego do szpitala.

Dwanaście lat temu podkomisarz Andrzej Struj zginął od ciosów nożem, po tym jak 10 lutego 2010 r. podczas urlopu interweniował wobec chuliganów, którzy niszczyli tramwaj. Policjant służył w formacji od 15 lat. Pracował w wydziale wywiadowczo-patrolowym Komendy Stołecznej Policji. Zarządzeniem nr 5 Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 10 lutego 2021 roku ustanowiono Medal im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja wręczany tym funkcjonariuszom, którzy poza służbą podejmują działania w ochronie życia, zdrowia i mienia obywateli oraz tym, którzy w trakcie służby ratują ludzkie życie, narażając własne.

Podczas uroczystości Minister podziękował odznaczonym za ich heroiczną postawę i poświęcenie.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę