iGostyn.pl reklamy
Z policji

Gostyńska policja podsumowała działania w czasie świąt

Okres wielkanocny na terenie powiatu gostyńskiego w roku 2023 obfitował w wiele zdarzeń, których niestety negatywnymi „bohaterami” byli nieodpowiedzialni kierowcy, którzy zbyt mocno do serca wzięli sobie pojęcie „świętowania”.

Pierwszy z kierujących 33-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego w nocy z 7 na 8 kwietnia zatrzymany do kontroli w Piaskach przez dzielnicowych gostyńskiego rewiru okazał się przemieszczać pojazdem pod wpływem amfetaminy. Za powyższe dzielnicowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Bardzo późnym popołudniem 8 kwietnia funkcjonariusze WRD KPP Gostyń zatrzymali w Pępowie na ul. Kobylińskiej do kontroli drogowej 41 letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego, który przemieszczał się Oplem. Od kierującego od razu wyczuli oni woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. 41 latek wydmuchał 1,2 promila alkoholu. Co oczywiste kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Również 8 kwietnia kilka minut przed północą dzielnicowy Posterunku Policji w Borku Wielkopolskim zatrzymał do kontroli drogowej w Borku Wielkopolskim 37 letnią mieszkankę powiatu gostyńskiego przemieszczającą się bardzo niepewnie rowerem. Badanie trzeźwości wykazało, że kobieta przemieszcza się nietrzeźwa, gdyż wydmuchała 1,3 promila alkoholu.

Natomiast 10 kwietnia o godzinie 11:53 dyżurny gostyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez mieszkańca w rejonie sklepu w miejscowości Szurkowo nietrzeźwego kierowcy Volkswagena. Jak się okazało, 46 letni obcokrajowiec w obecności patrolu Policji wydmuchał 3,27 promila alkoholu.

10 kwietnia po godzinie 23 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego KPP Gostyń w rejonie ul. Przemysława II w Gostyniu zatrzymali do kontroli drogowej 24 letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. Kierujący BMW w trakcie kontroli zachowywał się w sposób mogący świadczyć o zażyciu substancji zabronionych. Po przeprowadzonej kontroli ujawnili oni, że mężczyzna kierował pojazdem pod wpływem marihuany. Następnie w szpitalu w Gostyniu zabezpieczona została krew mężczyzny do dalszych badań.

11 kwietnia kilka minut przed 9 dzielnicowy PP w Borku Wielkopolskim zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę Opla. 60 letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego poddany badaniu trzeźwości wydmuchał 0,77 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem substancji odurzających kierującym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Sąd nałoży na nich również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres od 3 do 15 lat, a w przypadku rowerzysty od pół roku do 2 lat. Ponadto kierujący zobowiązani będą do zapłaty świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 do 60000zł.

W okresie wielkanocnym funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyniu skontrolowali łącznie 141 uczestników ruchu drogowego, ujawniając 119 wykroczeń. Znaczna część wykroczeń dotyczyła przekroczeń prędkości. Policjanci gostyńskiej drogówki nałożyli 68 mandatów karnych, pouczyli 49 osób oraz skierowali 2 wniosku o ukaranie do sądu. Ponadto zatrzymali oni 7 dowodów rejestracyjnych w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów bądź brakiem aktualnych badań.

W trakcie świąt policjanci prewencji interweniowali głównie w związku z wykroczeniami dotyczącymi zakłócania porządku publicznego oraz sytuacjami związanymi z nadużywaniem alkoholu.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę