iGostyn.pl reklamy
Piaski

Gostyńskie siatkarki najlepsze

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu
W dniu 15 lutego 2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Piaskach odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt - 100-lecie Powstania Wielkopolskiego.

W rozgrywkach udział wzięły reprezentacje Szkół Podstawowych z Bodzewa, Gostynia, Krobi, Pogorzeli, Pudliszek i Piasków. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała dyrektor Danuta Piasecka, która podziękowała drużynom za przybycie oraz życzyła udanego turnieju.


Zespoły rywalizowały w dwóch grupach. W wyniku losowania, w grupie A zagrały: SP Piaski, SP Pudliszki i SP nr 3 Gostyń. Natomiast w grupie B: SP Pogorzela, SP Bodzewo oraz SP Krobia. Rozgrywki grupowe wyłoniły pary półfinałowe, w których spotkały się SP nr 3 Gostyń z SP Bodzewo oraz SP Krobia z SP Piaski. Mecze obfitowały w wiele ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian i dostarczyły zebranym kibicom pozytywnych emocji. W grze można było zobaczyć olbrzymie zaangażowanie oraz poświęcenie w walce o każdy punkt. Zwycięskie zespoły zagrały o pierwsze miejsce. SP nr 3 Gostyń wygrała z SP Krobia, a w meczu o trzecie miejsce gospodynie pokonały koleżanki z Bodzewa. W meczu o piąte miejsce Pudliszki wygrały z Pogorzelą. Wszystkim uczestniczkom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair–play w jakim rozgrywane były zawody. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz piłki, a trzy najlepsze zespoły puchary oraz nagrody rzeczowe. Wybrano także najlepszą zawodniczkę turnieju: Aleksandrę Hajduk (SP nr 3 Gostyń) oraz najlepiej zagrywającą: Darię Stochaj (SP Krobia), które otrzymały pamiątkowe statuetki. Sędzia główny pan Antoni Kuś wręczył również maskotkę dla najsympatyczniejszej zawodniczki Katarzyny Sobocińskiej (SP Bodzewo). Warto dodać, że gospodynie turnieju zagrały w specjalnie przygotowanych na turniej koszulkach upamiętniających 100-lecie Powstania Wielkopolskiego. Podczas turnieju wręczono również nagrody laureatom Gminnego Konkursu plastycznego "100-lecie Powstania Wielkopolskiego 1918-1919".

Źródło: Starostwo Powiatowe w GostyniuTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę