iGostyn.pl reklamy
Z policji

Handlowała narkotykami na terenie czterech powiatów, grozi jej do 10 lat więzienia

Policjanci zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie 37-letniej mieszkance powiatu leszczyńskiego ponad 140 zarzutów popełnienia przestępstwa. Kobieta jest podejrzana o handel i posiadanie narkotyków. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Sprawa zaczęła się na początku lipca. Działania operacyjne policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu doprowadziły do 37-letniej kobiety z powiatu leszczyńskiego, która sprzedała marihuanę gostynianinowi. W mieszkaniu kobiety policjanci zabezpieczyli około 80 gramów substancji psychotropowych m. in. metamfetaminy.

Kryminalni kontynuowali działania operacyjne. Byli przekonani, że kobieta ma na sumieniu znacznie więcej niż tylko jednorazową sprzedaż w Gostyniu. Nie mylili się.

Z ustaleń gostyńskich policjantów wynika, że kobieta handlowała amfetaminą i metamfetaminą na terenie powiatu gostyńskiego, krotoszyńskiego, rawickiego i leszczyńskiego. Do pierwszej sprzedaży narkotyków, doszło w grudniu 2021 roku, a ostatniej w czerwcu 2022 roku.

Dzięki mocnemu materiałowi dowodowemu, który zebrali kryminalni, pod koniec września 37-letnia kobieta usłyszała 140 zarzutów udzielania substancji narkotycznych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz zarzut posiadania substancji psychotropowych w ilości blisko 80 gramów.

Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzanej grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę