iGostyn.pl reklamy
Gmina Piaski

I Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Zdjęcie: Facebook/Gmina Piaski

W sobotę 21 maja 2022r. w Piaskach odbył się I Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wydarzenie rozpoczęto o godz. 9.00 w świetlicy wiejskiej w Godurowie, gdzie wszystkich przybyłych powitał prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach - dh Mikołaj Wojtyczka.

6 drużyn z gminy Piaski oraz 1 drużyna z gminy Borek rozpoczęły rajdowe zmagania od pogadanki z leśniczym panem Maciejem Praczykiem z Nadleśnictwa Piaski, który w zarysie przedstawił ogólną charakterystykę terenów leśnych oraz przygotował pierwsze pytania dotyczące omawianego tematu. Kolejnym zmaganiem była znajomość tekstu strażackiego hymnu, po czym drużyny zwarte i gotowe wyruszyły w trasę razem z rajdowymi pakietami zadań do wykonania. Wśród nich znalazło się m.in. wykonanie bukietu, ułożenie wiersza lub piosenki o straży, pierwsza pomoc w przypadku złamania, ptasi zegar czy grupowe zdjęcie z trasy. Drużyny miały do pokonania dystans ponad 6 km, którego meta i ostatnie zadania znajdowały się w remizie OSP Piaski. Tam czekały na uczestników zadania dotyczące pierwszej pomocy oraz znajomości wyposażenia wozu strażackiego, a także grill.
 

Po podliczeniu wszystkich punktów, wyniki rajdu prezentują się następująco:

  • Miejsce 1 - MDP Karolew
  • Miejsce 2 - MDP Żeńska Piaski
  • Miejsce 3 - DDP Grabonóg
  • Miejsce 4 - MDP Godurowo
  • Miejsce 5 - MDP Piaski
  • Miejsce 6 - MDP Szelejewo
  • Miejsce 7 - MDP Smogorzewo
 
 
Ponadto najlepszą znajomością hymnu wykazała się żeńska drużyna MDP Piaski, z kolei komisji oceniającej najbardziej przypodobał się wiersz Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z Grabonogu. Najładniejszy bukiet wykonała drużyna MDP Karolew, który w asyście prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach- dh Mikołaja Wojtyczki i wiceprezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach - dha Waldemara Owczarskiego został złożony przy pamiątkowej tablicy mieszczącej się na ścianie remizy OSP Piaski.
 
 
Puchary, dyplomy oraz gratulacje drużynom wręczyli: prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach - dh Mikołaj Wojtyczka, wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach - dh Waldemar Owczarski, Komendant Gminny - dh Wojciech Kołacki oraz członek Zarządu Oddziały Gminnego ZOSP RP w Piaskach - dh Bronisław Wojtkowiak.
 
 
Dodatkowo drużyny, które zajęły 3 pierwsze miejsca otrzymały od Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu bony o wartości 100 zł.
 
 
Organizatorem rajdu był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach.

 

Źródło: Facebook/Gmina PiaskiTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę