iGostyn.pl reklamy
Z gminy

Ile dzieci przyszło na świat w gminie Gostyń w minionym roku?

Gmina Gostyń podsumowała miniony rok. Ile osób przyszło na świat? Ile umarło? Ile małżeństw zawarto?

W roku 2022 w gostyńskim Urzędzie Stanu Cywilnego zarejestrowano 267 urodzeń, z czego 241 dotyczyło dzieci urodzonych w Gostyniu, a 26 to transkrypcje aktów z zagranicy. To o prawie 200 urodzeń mniej niż rok wcześniej, kiedy na świat przyszło 437 maluchów, a także mniej niż dwa lata wcześniej, kiedy w Gostyniu urodziło się 664 dzieci.


Wśród noworodków było, tak jak w ubiegłym roku, zdecydowanie więcej chłopców (123), niż dziewczynek (108). Rodzice najczęściej wybierali imiona: Zofia, Lena, Oliwia i Gabriela dla dziewczynek oraz Franciszek, Stanisław, Jan i Leon dla chłopców.


Warto zaznaczyć, że „porodówka” w miejscowym szpitalu rozpoczęła normalną działalność od czerwca 2022 roku.


Gostyński USC zarejestrował w ubiegłym roku 556 zgonów: 555 zgonów na terenie gminy Gostyń, a jeden to transkrypcja aktu z zagranicy. Rok wcześniej USC sporządziło 611 aktów zgonu, z czego 6 to było wpisanie zagranicznego aktu zgonu do polskich ksiąg stanu cywilnego.


Zarejestrowano również 93 małżeństwa. 84 śluby odbyły się na terenie gminy Gostyń, a 9 to transkrypcje aktów z zagranicy. Liczba zawartych małżeństw zmniejszyła się w porównaniu do roku 2022 i 2021, kiedy to na taki krok zdecydowało się 109 par. Małżeństwa cywilne w roku 2022 stanowiły prawie 54% wszystkich zawieranych małżeństw i jest to kolejny rok z większą liczbą ślubów cywilnych (49) niż konkordatowych (35).
 

W 2022 roku USC w Gostyniu odnotował tyle samo rozwodów (45), co rok wcześniej.

Źródło: gostyn.plpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę