iGostyn.pl reklamy
Powiat gostyński

Interwencje strażackie i awarie prądu

Zdjęcie: Facebook/OSP Pogorzela

Powalone drzewa, zerwane linie energetyczne to wynik silnego wiatru, który może się utrzymywać do godz. 17.00. W porywać będzie wiać z prędkością nawet 120 km/h.

Na terenie powiatu gostyńskiego w wielu miejscach wystąpiły awarie prądu. Są one stale naprawiane, jak podaje Enea Operator większość z nich powinna być usunięta do godz. 9:00 - 10:00.

 

Usunięto już awarię na obszarze Borku Wielkopolskiego.

Do godz. 9:00 powinny zostać usunięte awarie prądu w miejscowościach: Janiszewo, Miechcin, Żychlewo, Chwałkowo, Skoraszewice, Krzyżanki.

Do godz. 10:00 ma zostać przywrócona dostawa energii elektrycznej w miejscowościach: Domachowo; Ludwinowo; Bodzewo; Ziółkowo; Bodzewko Pierwsze; Krajewice; Rębowo

 

Strażacy podejmowali już interwencje we wczesnych godzinach, m.in. druhowie z OSP Pogorzela przed godz. 5:00 usuwali powalone drzewo na trasie Wziąchów - Kromolice czy przy powalonym słupie na trasie Gumienice- Pogorzela.

 

Jak podaje PSP Gostyń, na godz. 8:00 straż pożarna odnotowała 25 powalonych drzew, 4 uszkodzone dachy, 4 uszkodzone słupy i linie energetyczne oraz 1 uszkodzoną instalację fotowoltaiczną.
pasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę