iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Jak obniżyć rachunki za prąd?

Ceny prądu poszły w górę, co przekłada się na dużo wyższe opłaty za energię elektryczną. Szukamy więc sposobów, aby obniżyć rachunki. Co więc możemy zrobić, by płacić mniej za prąd?

Niestety, nie na wszystkim damy radę zaoszczędzić, są jednak pewne przyzwyczajenia, które pozwolą zużywać mniej energii, co przełoży się na niższe opłaty.

 

Wybierając nowy sprzęt elektroniczny decyduj się na modele energooszczędne, a korzystają z nich pamiętajmy o odłączaniu ich od prądu. Najlepiej podłączać je do listew z przełącznikiem. Często wiele osób zapomina o odłączaniu ładowarek do telefonów z gniazdek, które również pobierają energię.

 

Nie zostawiaj włączonego światła, jeśli wychodzisz z pomieszczenia. Jeśli pozwala na to instalacja, przebywając w nim włączaj tylko część oświetlenia. Wymień żarówki na energooszczędne.

 

Gotując potrawy korzystaj z pokrywek - zmniejszy to czas przygotowywania potraw. Na ok. 10 minut przed końcem pieczenia w piekarniku wyłączaj go - temperatura przez ten czas powinna utrzymać się na tym samym poziomie. Pamiętaj również o tym, aby w trakcie pieczenia nie otwierać piekarnika, ponieważ będzie on zużywał więcej energii, aby utrzymać wybraną temperaturę.

 

Korzystając z pralki czy zmywarki, pamiętaj o pełnym ich zapełnieniu. W przypadku mniejszych zabrudzeń wybieraj krótsze programy. 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

Kostka brukowa Gostyń


POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę