DRZWI OTWARTE Akademii Kaliskiej

iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plConditor Ubezpieczenia Oddział Pogorzela
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
Poradnik

Jak samemu naostrzyć sekator?

2021-03-09 12:01:49

Wiosna już za rogiem, więc wszyscy entuzjaści ogrodowych prac już planuję swoje pierwsze poczynania. By dobrze się do nich przygotować potrzebują odpowiedniego sprzętu. Podstawowym narzędziem jest sekator, który po zimie również potrzebuje odświeżenia.

Sekator to jedno z najpopularniejszych narzędzi ogrodowych. Służy przede wszystkim do prac związanych z przycinaniem krzewów i drzew. Każdy wymaga odpowiedniego przygotowania do wiosny. Głównie chodzi o naostrzenie go. By dobrze to zrobić przede wszystkim należy wiedzieć, jaki rodzaj narzędzia się posiada. Jeśli jest on tradycyjny, wówczas ostrzy się go po jednej stronie, z kolei kowadełkowy już po obu stronach.

 

Przed przystąpieniem do wykonywanej pracy, warto oczyścić sekator z wszelkich zabrudzeń. Sprawdzi się przy tym woda z mydłem, następnie można go też odkazić spirytusem. Narzędzie ostrzy się ostrzałką, osełkami, metalowym pilnikiem bądź szlifierką z papierem ściernym. Jeśli istnieje taka możliwość można go rozłożyć by naostrzyć trudno dostępne miejsca. Ostrzałkę przykładamy do noży i trzymając pod kątem 45 stopni płynnym ruchem przesuwamy tylko w jednym kierunku. Taka praca powinna być wykonywana spokojnie. By efekt był zadowalający, trzeba na nią poświęcić od kilku do nawet kilkudziesięciu minut.

 

Po zakończonej pracy składamy sekator i ruchome części naoliwiamy. Jeśli jakakolwiek warstwa została zdarta osuszamy, by nie dostała się do niej rdza.

(ann)
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl