iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Jak sobie radzić z popękanymi piętami?

Popękane pięty najczęściej spowodowane są to brakiem odpowiedniej wilgoci w skórze. Taki problem to nie tylko kłopot estetyczny, ale także medyczny.

Popękana skóra pięt to zmora bardzo wielu osób. Nie wystarczy złuszczanie martwego naskórka, trzeba też regularnie dbać o nawilżenie skóry stóp. W przypadku zaniedbania nie tylko będzie to nieestetycznie wyglądać,  ale też może rodzić poważne problemy medyczne, które będą uciążliwe i możliwe do rozwiązania tylko przy fachowej pomocy.
 
 
Sucha skóra robi w piętach szczeliny, które sięgają aż do skóry właściwej, wówczas może pojawić się tam ropa i sprawiać ból podczas chodzenia. By uporać się z problemem najlepszym sposobem będzie zaopatrzenie się w różnego rodzaju kremy oraz silnie regenerujące maseczki do stóp. Ważne, aby kosmetyki do pielęgnacji skóry stóp zawierały mocznik.
 
 
Jeśli ktoś ceni sobie domowe sposoby, to może sobie pomóc np. miodem, ponieważ to jeden z najlepszych naturalnych składników nawilżających. Do miski z ciepłą wodą wystarczy dodać ok. 350 gram miodu i wymieszać. W tak powstałym roztworze należy moczyć nogi przez ok. 20 minut.
 
 
Dobrym sposobem jest też moczenie stóp w siemieniu
lnianym (przez co najmniej 15 minut raz na 3 dni).
 
 
Można też zaopatrzyć się w specjalne skarpetki złuszczające dostępne w drogeriach. By zapobiec powtórzeniu się sytuacji, konieczne jest regularne odżywianie i nawilżanie skóry pięt. Jeśli problemy nie ustąpią, trzeba skontaktować się z lekarzem dermatologiem.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę