iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Jak stosować cebulę na włosy?

Już nasze bacie stosowały w pielęgnacji naturalne składniki. Jednym z nich jest cebula, która może znaleźć zastosowanie nie tylko w diecie czy walce z przeziębieniem, ale i pielęgnacji.

Cebula dobrze sprawdzi się w pielęgnacji włosów. Uważa się, że regularne stosowanie wcierek i masek z cebuli poprawia kondycję cebulek, wzmacnia włosy - stymuluje ich wzrost i zapobiega ich wypadaniu. Zwolennicy tej metody dbania o włosy podają, że zapobiega też siwieniu. Ma też dobry wpływ na walkę z łupieżem i przetłuszczaniem się włosów. 

 

Jak stosować cebulę?

 

Dobrym i prostym sposobem będzie przygotowanie wcierki. Wystarczy zetrzeć dużą cebulę na tarce i przez gazę przecisnąć sok. Tak otrzymaną zawiesinę należy wetrzeć w skórę głowy i włosy na całej długości. Po ok. 30 minutach spłucz włosy i umyj szamponem. Nie należy przygotowywać mikstury na zapas, gdyż nie nadaje się do przechowywania. Taki zabieg powinien być stosowany 3 razy w tygodniu.

 

Innym rozwiązaniem jest przygotowanie maseczki. Wystarczy zblendować cebulę i odcisnąć nadmiar soku. Powstałą papkę nanieść na skórę głowy, a po kilkunastu minutach spłukać i umyć włosy. 

 

Co do trudnego do pozbycia zapachu cebuli - zaleca się stosowanie olejku herbacianego lub naparu z kawy czy pietruszki.

 

 
pasek reklama


Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę