iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl


Zamów reklamę - informacje kontaktowe

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Poradnik

Jaka wycieraczka samochodowa jest najlepsza?

2020-02-26 12:02:00

Gdy za oknem pogoda nie dopisuje, kierowcy muszą radzić sobie z uciążliwymi warunkami na drodze. Nie ma więc nic lepszego, niż dobre wycieraczki. Jakie są najlepsze? Tradycyjne czy może hybrydowe?

Właściwe dbanie o szybę, zwłaszcza przednią jest bardzo ważne szczególnie w okresie zimowym i jesiennym. Nie tylko mycie szyby od wewnątrz jest ważne, ale też dobór odpowiednich wycieraczek, które uporają się z deszczem. By starczyły na długo warto wybrać odpowiednie. Czyli jakie?

 

O zmianie wycieraczek należy pomyśleć wówczas, gdy zaczną one zostawiać po sobie smugi. Jeśli już konieczna jest wymiana, należy wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje wycieraczek samochodowych. Najczęściej wycieraczki ze względu na geometrię szyby są tak skonstruowane, że lewa jest dłuższa od prawej. Przy zakupie dobrze jest sprawdzić mocowanie wycieraczek, co prawda większość producentów dodaje do nich zaczepy, które pasują do większości samochodów, jednak lepiej to sprawdzić, niż reklamować bądź oddawać towar. Na rynku spotkać można trzy rodzaje wycieraczek. Są to tradycyjne, płaskie oraz hybrydowe. Te pierwsze są najprostsze w konstrukcji, gdzie metalowe ramię dociska gumowe pióro do szyby.

 

Wycieraczka płaska skonstruowana jest tak, że ramię połączone jest bezpośrednio z piórem. Lepiej niż wycieraczki tradycyjne przylegają do szyby.

 

Hybrydowe są połączeniem dwóch wycieraczek. Łączą tradycję z nowoczesnością, dzięki temu można je montować na szybach w starszych modelach pojazdów. Czasami konieczne jest użycie specjalnych adapterów.

 

Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, które wycieraczki będą najlepsze dla danego samochodu, jednak można odpowiedzieć sobie na pytanie czy bardziej zależy nam na prostszej konstrukcji, czy lepszym przyleganiu gumy do szyby. Warto by znać rozmiar wycieraczki, jednak na szczęście wiele producentów w opisie wskazuje do jakich modeli aut pasują.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl