iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Jaki kolor garnituru do ślubu?

Garnitur na ślub powinien być uniwersalny, aby można było go wykorzystać także przy innych okazjach.

Najlepiej zdecydować się na ponadczasowy krój, który sprawdzi się zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

 

Zanim przejdziemy do wyboru koloru, warto skupić się na kilku ważnych aspektach mających znaczenie przy zakupie. Marynarka powinna mieć klasyczny krój – proste klapy, dwa guziki, dwa rozcięcia z tyłu. Dobrze jest się też zdecydować na średnią gramaturę materiału – w takim przypadku sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem.

 

GRANATOWY GARNITUR

Najpopularniejszym, najbardziej bezpiecznym kolorem garnituru będzie kolor granatowy. Uważany jest za uniwersalny wybór, sprawdzi się zarówno na imprezach jak i spotkaniach służbowych. Będą do niego pasować zarówno czarne, jak i brązowe, czy burgundowe buty – te bardziej i mniej formalne. Dobrze będzie się prezentował zarówno za dnia, jak i w nocy.

 

CIEMNOSZARY GARNITUR

Kolejną możliwością jest ciemnoszary garnitur. W okresie letnim można zdecydować się na jego jaśniejszy odcień. Lepiej sprawdzi się w świetle dziennym. Jest kolorem neutralnym, dobrze łączy się z innymi dodatkami i kolorami. Sprawdzi się do niego błękitna czy też biała koszula. Podobnie jak w przypadku granatu, dobrze będzie się komponował z butami w kolorze czarnym, brązowym czy burgundowym.

 

CZARNY GARNITUR

Następnym rozwiązaniem jest czerń. Warto pamiętać, że najlepiej będzie się prezentowała po zmroku, w sztucznym oświetleniu. Do czarnego garnituru będzie pasowała biała koszula i ciemny krawat. Można się pokusić o dodatek w postaci białej poszetki. W przypadku tego zestawu buty również powinny być czarne.

 

BRĄZOWY GARNITUR

A co z brązem? Od lat brąz kojarzony był raczej z ubiorem w czasie wolnym, nieformalnym. Jednak teraz wielu ekspertów uważa, że jest dopuszczalny na ślubie za dnia, w plenerze, w miesiącach letnich.
pasek reklama


Czytaj również

zamów reklamę