iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Jaki wybrać stół do kuchni?

Prostokątny, kwadratowy, owalny, okrągły - wybór stołów do kuchni jest ogromny. Na co warto zwrócić uwagę decydując się na zakup?

Przede wszystkim wybór kształtu stołu będzie uzależniony od posiadanego metrażu. W przypadku niewielkiego pomieszczenia najlepiej sprawdzi się stół prostokątny bądź kwadratowy, najlepiej przylegający jednym bokiem do ściany. Dobrym rozwiązaniem może okazać się też w takim przypadku stół rozkładany - blat mocowany jest do ściany, wystarczy go tylko podnieść i podeprzeć. Taki stół pozwoli na dodatkową przestrzeń, kiedy nie jest używany.

Okrągły stół będzie odpowiedni do większych pomieszczeń - w małej kuchni, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota niewykorzystana przestrzeń może stanowić problem.

Standardowy stół kuchenny powinien mieć wysokość ok. 70 cm. Warto pamiętać o tym, że odpowiednio dobrane krzesła i stół powinny pozwolić siedzącej przy nim osobie na swobodne oparcie łokci.

Godnym polecenia rozwiązaniem będą stoły z funkcją przedłużenia. Po ich rozłożeniu pozwolą na ugoszczenie większej liczby osób a złożone nie będą zajmować zbyt dużej przestrzeni. Zazwyczaj rozkładanie takiego mebla polega na rozsuwaniu części stołu i dokładaniu dodatkowego kawałka blatu.

Również w kwestii materiału wybór jest ogromny - mamy stoły drewniane, szklane, metalowe, z tworzywa sztucznego itp. Ich dobór w głównej mierze będzie zależał od indywidualnych preferencji, dobrze jednak jest zwrócić uwagę na sposób użytkowania danego modelu - może się np. okazać, że pozostawienie mokrego stołu spowoduje odkształcenia materiału lub jego niszczenie.
pasek reklama


Czytaj również


WALBET


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę