iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Jakie są etapy zakładania trawnika?

Trawnik to nieodzowny element każdego ogrodu, by był piękny trzeba o niego zadbać od posiania. Ważne też, by przestrzegać kolejnych etapów pielęgnacji.

Trawnik najlepiej jest posiać w maju lub czerwcu. Wówczas jest pewność, że przymrozki zostały na dobre zażegnane, a upały jeszcze nie nadeszły. Przed rozpoczęciem prac należy oczyścić podłoże z kamieni i chwastów. Zbyt suchą ziemie trzeba odpowiednio odżywić obornikiem lub kompostownikiem, a ciężką rozluźnić za pomocą np. piasku. Trawa dobrze rośnie na lekko kwaśnej ziemi. Nie przepada za zbyt dużą kwasowością. Można ten poziom obniżyć odrobiną wapnia. W przypadku decyzji o montażu nawodnienia, należy go zrobić właśnie w tej chwili, czyli jeszcze przed sianiem. Czas na wysiew. Odpowiednią mieszankę trawy sypiemy na uprzednio przygotowaną i rozgrabioną ziemię. Następnie przykrywamy ok. 2 cm warstwą piasku bądź torfu.

 

Trzeba pamiętać, że czas tuż po wysianiu jest kluczowy, dlatego przez pierwsze 14 dni trawnik musi być podlewany nawet 2 razy dziennie, najlepiej zraszaczem. Pierwsze koszenie powinno się odbyć gdy trawa podrośnie do ok. 8 cm. Dorosłą trawę podlewamy 1 – 2 razy w tygodniu.

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę