iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Jakie zabezpieczenia w domu ochronią dziecko?

Dzieci szybko rosną, zaczynają raczkować, chodzić. Wiąże się to z niebezpieczeństwem. Ciekawy świata maluch może próbować naśladować dorosłych, otwierać szuflady, piekarnik ale i próbować wkładać palce do gniazdka. Jak można zabezpieczyć dom przed dziećmi?

Na rynku dostępne są różne blokady i zabezpieczenia. 

Chyba najbardziej istotnymi będą osłony gniazdek elektrycznych i kabli. Są to elementy wkładane w gniazdko (zaślepki), które ochronią dziecko przed porażeniem.

Warto też zabezpieczyć ostre krawędzie mebli - zabezpieczenia wykonane są z miękkiego materiału, np. silikonu czy pianki.

Inną istotną kwestią jest zabezpieczenie okien. Na rynku można znaleźć zarówno blokady mocowane na ramie czy skrzydle okiennym jak i takie w klamkach.

Dobrze jest pamiętać też o zabezpieczeniu szafek, zwłaszcza tych, w których przechowywane są leki, detergenty lub ostre przedmioty. Dostępne są różne opcje blokad zaczynając od takich mocowanych na taśmę dwustronną, poprzez blokady z szyfrem, na klucz a kończąc na magnetycznych.

Jeśli mowa o kuchni - dostępne są specjalne blokady do piekarnika, na płytę elektryczną i indukcyjną oraz nakładki na pokrętła od kuchenki gazowej.

Właściwym rozwiązaniem będzie przeniesienie wszelkich wazonów, figurek czy doniczek poza zasięg dziecka. Warto też zrezygnować z obrusów - dziecko może za nie ciągnąć i przedmioty stojące na stole będą stanowiły dla niego zagrożenie.

Jeśli w domu są schody konieczne będzie zamontowanie barierki ochronnej. 

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

Kostka brukowa Gostyń


POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę