iGostyn.pl reklamy
Z policji

Jeden z sądowym zakazem, drugi z cofniętymi uprawnieniami i poszukiwanym pasażerem

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Dwóch mężczyzn – 38-latka z wydanym sądowym zakazem kierowania pojazdami i 26-latka z cofniętymi uprawnieniami zatrzymali gostyńscy policjanci. Niestosującym się do przepisów przypominamy, jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownicę pojazdów bez prawa jazdy.

38-latek został zatrzymany do kontroli drogowej przez dzielnicowego w Gostyniu na ul. Przy Dworcu. Mężczyzna poruszał się Mercedesem, pomimo posiadania orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Gostyniu zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. 38-latek odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

26-latek natomiast wpadł w ręce mundurowych Wydziału Ruchu Drogowego w Kaczagórce. Kierujący BMW od 2021 roku posiadał wydaną przez Starostę Krotoszyńskiego decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód, którym poruszał się mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, był niedopuszczony do ruchu, dodatkowo pasażerem pojazdu była osoba poszukiwana. 26-latek odpowie za prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień oraz prowadzenie pojazdu pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę