iGostyn.pl reklamy
Edukacja

Jubileusz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej w Pogorzeli

2020-10-07 15:11:08
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej w Pogorzeli świętuje ważny jubileusz, jakim jest 25-lecie istnienia szkoły.

Niemożliwe jest, ze względu na zagrożenie epidemiczne, zorganizowanie oficjalnych uroczystości z udziałem uczniów i zaproszonych gości, ale uczniom i nauczycielom bardzo zależy na tym, by tak ważna rocznica nie uszła uwadze opinii publicznej. Pragną, żeby lokalne środowisko pamiętało o tej szkole, jej rozwoju i wieloletnim dorobku.

 

Dlatego przygotowana została z okazji tej rocznicy prezentacja obrazująca obecny stan ZSOiZ w Pogorzeli i najważniejsze działania podejmowane przez szkolną społeczność. Ponadto stowarzyszenie Nowoczesna Szkoła wyszło z inicjatywą stworzenia na ścianie muralu upamiętniającego jubileusz. Autorem tego dzieła jest Aleksandra Przybył – utalentowana plastycznie mieszkanka Łukaszewa. Obraz przedstawia budynek szkolny na tle mapy gminy Pogorzela i został dodatkowo ozdobiony ptakami i motylami, które tworzą optymistyczny nastrój.

 

ZSOiZ w Pogorzeli swoją działalność rozpoczął 1 września 1995 r. W szkolnych ławach zasiedli wówczas uczniowie 4 oddziałów: dwóch licealnych i dwóch zasadniczej szkoły zawodowej. Wkrótce szkoła zaczęła się rozbudowywać, zarówno w sensie lokalowym, jak i organizacyjnym. Odnowiono stary budynek i dobudowano do niego nowe skrzydło, powstała namiotowa sala gimnastyczna oraz boisko wielofunkcyjne. Pojawiły się także inne typy szkół: technikum kształcące informatyków i logistyków, liceum dla dorosłych, szkoła policealna oraz kwalifikacyjne kursy zawodowe.

 

Obecnie naukę w ZSOiZ w Pogorzeli pobiera łącznie ponad 400 uczniów i słuchaczy. Jak na szkołę ponadpodstawową działającą w 2-tysięcznym miasteczku jest to liczba naprawdę imponująca.

 Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet