iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Kabina prysznicowa - o czym pamiętać przy wyborze?

Przed wyborem kabiny prysznicowej powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów, jak np. wielkość i kształt łazienki.

Na rynku dostępne są modele o różnym rozmiarze i kształcie. Najpopularniejszym rozwiązaniem są te kwadratowe lub półokrągłe. Wiele osób decyduje się też na otwartą przestrzeń oddzieloną jedynie na fragmencie pojedynczą szybą, tzw. Walk In. 

 

NA CO PRZEDE WSZYSTKIM ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE KABINY PRYSZNICOWEJ?

 

W głównej mierze najpierw należy sprawdzić, jaka kabina zmieści się w naszej łazience. Kolejną istotną kwestią będą jej drzwi, a właściwie kwestia ich otwierania. Te otwierające się na zewnątrz będą najmniej awaryjne. W systemach przesuwnych coś może podejść pod prowadnicę i utrudnić ich otwarcie. Nie zawsze jednak w małej przestrzeni będzie możliwość wybrania modelu z drzwiami otwieranymi na zewnątrz, dobrym rozwiązaniem może się wtedy okazać kabina typu Walk In. Ta ostatnia będzie też zaletą dla osób starszych czy z problemami z poruszaniem.

 

Ważne będą też parametry techniczne. Zwłaszcza w kwestii użytego szkła. Dobrze, jeśli będzie hartowane o grubości co najmniej 5 mm. Najlepiej wybierać też modele, których profile wykonane są z aluminium, bo nie rdzewieje i długo wygląda jak nowe. Warto też pamiętać o powłoce ochronnej, która zabezpieczy szkło przed niszczeniem spowodowanym np. środkami stosowanymi do mycia kabiny. 

 

Na koniec, chociaż nie mniej ważną sprawą jest dostępność części zamiennych. Decydując się na określony model dobrze jest sprawdzić, czy łatwo dostać do niego zamienniki.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

Kostka brukowa Gostyń


POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę