iGostyn.pl reklamy
Z policji

Kamery pozwoliły ustalić sprawcę kradzieży

Zdjęcie: KPP Gostyń

W dniu 17 lipca 2022 roku na terenie jednej z firm w miejscowości Cielmice w powiecie gostyńskim doszło do kradzieży elektroczęści.

Na terenie jednej z firmy w miejscowości Cielmice kierownik firmy zauważył, że na silosach zbożowych brakuje dwóch elektryzatorów. Straty firmy oszacowane zostały na kwotę 2283,36 zł. Jak się okazało teren na którym doszło do zdarzenia objęty jest monitoringiem a moment kradzieży zarejestrowany został przez kamery, które skierowane były bezpośrednio na sprawcę. O powyższym mężczyzna poinformował lokalnych policjantów.

 

Dzielnicowi Posterunku Policji w Borku Wielkopolskim dokonali analizy dostarczonego monitoringu. Dzięki dobrej znajomości rejonu i mieszkańców rozpoznali oni bez problemu mężczyznę. Następnie w dniu 19 lipca wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu udali się do jednej z miejscowości powiatu gostyńskiego, gdzie zastali 18 latka. Gostyńscy kryminalni dokonali przeszukania zajmowanego przez mężczyznę lokalu mieszkalnego oraz pomieszczeń gospodarczych. W toku prowadzonych czynności ujawniono w garażu skradzione elektryzatory. 18 latek przyznał się do kradzieży w dniu 17 lipca elektroczęści z terenu firmy w Cielmicach.

 

Mężczyzna poinformował śledczych, że skradzione przedmioty chciał sprzedać przez internet, aby sobie dorobić, gdyż jak oświadczył w miejscu stałego zatrudnienia nie zarabia za dużo. W związku z powyższym 19 lipca 2022 roku usłyszał on zarzut przywłaszczenia cudzej rzeczy, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę