iGostyn.pl reklamy
Policja Gostyń

Kamieniem wybił kościelne witraże, zerwał baner wyborczy

Zdjęcie: KPP Gostyń

Gostyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kamieniem wybił dwa kościelne witraże. 19-latek został zatrzymany kilka godzin po swoim wybryku chuligańskim. Nastolatek tej samej nocy naruszył ciszę wyborczą zrywając baner wyborczy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim.

W niedzielę (09.06.2024 r.) rano dyżurny gostyńskiej jednostki policji został powiadomiony o uszkodzeniu witraży w jednym z gostyńskich kościołów. Sprawca przy użyciu kamienia wybił dwa witraże, o wstępnej wartości około 1000 złotych.

Policjanci przejrzeli nagranie z monitoringu. Do uszkodzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Kamery zarejestrowały młodego mężczyznę, który uderza w witraż kamieniem. Funkcjonariusze od razu rozpoznali sprawcę wandalizmu. To 19-letni mieszkaniec Gostynia. Kilka godzin po zgłoszeniu nastolatek trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili funkcjonariusze, tej samej nocy młody mężczyzna zerwał baner wyborczy, czym naruszył trwającą ciszę wyborczą.

19-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim. Przyznał się do zniszczenia witraży, nie potrafił jednak wyjaśnić motywów swojego działania. Tłumaczył że był pijany i niewiele pamięta. Za popełnione wykroczenie - zerwanie banera wyborczego - został ukarany mandatem karnym.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę