iGostyn.pl reklamy
Budownictwo

Kampania „Budowa. Stop wypadkom!”

Budownictwo od wielu lat należy do branż o wysokich wskaźnikach wypadkowych. Częściej niż w pozostałych działach gospodarki są to wypadki o poważnych skutkach. Aby ograniczyć ich skalę, Państwowa Inspekcja Pracy zorganizowała kampanię „Budowa. Stop wypadkom!”. Partnerem przedsięwzięcia jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Kontrole budów potwierdzają wiele nieprawidłowości w zakresie bezpieczeństwa wykonywanych tam prac. Według analiz Państwowej Inspekcji Pracy w 2021 roku 26 procent ogółu poszkodowanych w wypadkach przy pracy stanowiły osoby pracujące w budownictwie. Natomiast wśród poszkodowanych śmiertelnie osoby zatrudnione w tej branży stanowiły ponad 42 procent.

Kampania „Budowa. Stop wypadkom!” ma zwiększyć poziom świadomości zagrożeń zawodowych w budownictwie. Informacje na temat stosowania środków ochrony zbiorowej i indywidualnej oraz dobrych praktyk dotyczących kompleksowego zarządzania bezpieczeństwem mają trafić do wszystkich odpowiedzialnych za bezpieczną pracę na budowie, czyli do pracodawców, pracowników oraz przedstawicieli służby bhp.

Więcej informacji na stronie internetowej kampanii „Budowa. Stop wypadkom!” (link do strony zewnętrznej).

Źródło: ZUSpasek reklama


Czytaj również


WALBET


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę