iGostyn.pl reklamy
Piaski

Kapitalny remont i nowy samochód w szpitalu

Bonifraterskie Centrum Medyczne w Piaskach – Marysinie w ostatnim czasie przeprowadziło inwestycje. Niepełnosprawni pacjenci centrum będą transportowani nowym, przystosowanym dla ich możliwości i potrzeb mikrobusem. Ponadto, kosztem 100 tysięcy złotych, zbudowano nowoczesne łazienki dla osób niesamodzielnych. To ważne, bo szpital zajmuje się pacjentami w poważnych stanach po udarach. Wracają tu do zdrowia ludzie z całej Polski.

 

Centrum kupiło nowe renault trafic, żeby zapewnić wygodny transport ośmiu niepełnosprawnym pacjentom jednocześnie. Dzięki opcji dostawianej windy istnieje możliwość transportu pasażerów na wózkach.

Ponadto w samym Szpitalu Rehabilitacyjnym, w ramach remontu, zaadaptowano pomieszczenie gospodarczo-techniczne na łazienki dla osób niesamodzielnych. Zakres prac obejmował kapitalny remont, w tym wyznaczenie nowych ścian oraz montaż instalacji sanitarnych: toalety, umywalki oraz natrysku. W wyniku prac powstały dwie łazienki oraz pomieszczenie na brudną bieliznę i pościel, które podniosą komfort pacjentów we wschodnim skrzydle szpitala. Na realizację tego projektu przeznaczono 100.000 zł z funduszy placówki.

Szpital Rehabilitacyjny w Piaskach jest jedną z nielicznych placówek w Polsce, które specjalizują się w kompleksowej rehabilitacji osób po udarach mózgu, których efektem jest częściowy paraliż, niedowład poszczególnych części ciała, kłopoty z chodzeniem, zaburzenia wzroku czy utrudniona komunikacja.

Trafia tu bardzo dużo pacjentów, którzy przeszli udar w czasie krótszym niż rok. To bardzo ważne, bo im wcześniej rozpoczęta rehabilitacja, tym większe szanse na powrót do zdrowia i sprawności – po upływie 12. miesięcy od udaru wielu dotkniętych udarem osób traci bezpowrotnie szansę na powrót do pełnej sprawności. Pacjenci są przywracani do zdrowia kompleksowo, dlatego przebywają w centrum nawet pół roku.

- Komfort pacjenta pozytywnie przekłada się na wyniki leczenia i rehabilitacji, pomaga w powrocie do normalnego życia, dlatego jest dla nas tak ważny - mówi Wojciech Lipnicki, dyrektor Szpitala Rehabilitacyjnego w Piaskach – Marysinie. - W planach mamy kolejne udogodnienia związane z infrastrukturą ośrodka.

Szpital w Piaskach liczy blisko 130 lat, od początku prowadzony był przez Zakon Bonifratrów. Obecnie zakon nadzoruje jego pracę, a szpital jest częścią Bonifraterskiego Centrum Medycznego, ogólnopolskiej grupy medycznej, dysponującej największym zapleczem szpitalnym w kraju. BCM to 670 łóżek w kilku szpitalach w Polsce, 2,5 tysiąca pracowników, w tym prawie 2 tysiące lekarzy i pielęgniarek.

Bonifratrzy znani są z opieki rehabilitacyjnej – oprócz kilku dużych ośrodków rehabilitacji dziennej i ambulatoryjnej w Katowicach, Łodzi, Warszawie, Ząbkowicach Śląskich, Wrocławiu i Marysinie, prowadzą dwa szpitale rehabilitacyjne: we Wrocławiu i właśnie w Piaskach- Marysinie (łącznie 200 łóżek).

 
pasek reklama


Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę