iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Kartonowe kosze w szkołach na terenie powiatu gostyńskiego

2020-03-05 14:59:17
Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu
Kartonowe kosze do segregacji śmieci trafiły do szkół z terenu powiatu gostyńskiego.

Są wykonane z grubego kartonu i mają służyć segregacji śmieci. Kosze wyprodukowane w firmie MONDI SIMET  Sp. z o.o. trafiły do dziesięciu szkół ponadpodstawowych z terenu południowo-zachodniej wielkopolski. To wynik wspólnej akcji firmy i Stowarzyszenia Samorządów Południowo-Zachodniej Wielkopolski  „Samorząd dla zrównoważonego rozwoju”. W ramach inauguracji akcji zapoczątkowano także konkurs plastyczny dla szkół pod hasłem: „Włączamy ekomyślenie”.

 

Inauguracja akcji miała miejsce w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu. Kartonowe kosze przeznaczone są do wielokrotnego użytku. Dzięki nim młodzież może segregować śmieci w szkole. Do akcji przyłączyły się: Zespół Szkół w Borku Wlkp., Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie, Szkoła Branżowa I stopnia w Kobylinie, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach oraz Zespół Szkół w Jutrosinie.

 

Każda ze szkół otrzyma zadeklarowaną liczbę koszy. Ponadto będą one wymieniane w razie zniszczenia. Oprócz pojemników do segregacji do placówek powędrowały specjalne kosze na nakrętki. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na cel charytatywny. 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Gostyniu


Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet