iGostyn.pl reklamy
Podatki

KAS - milion zeznań w tydzień

W połowie lutego Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udostępniła podatnikom automatycznie wypełnione rozliczenia roczne w ramach usługi "Twój e-PIT".

Mimo, iż w poprzednich latach ten sposób rozliczenia ubiegłorocznych dochodów cieszył się ogromną popularnością, to jednak wynik złożonych przez podatników zeznań w pierwszych dniach funkcjonowania usługi, przerósł nawet najśmielsze oczekiwania fiskusa. W ciągu pierwszego tygodnia funkcjonowania usługi wysłano za jej pośrednictwem milion zeznań.

 

- Twój e-PIT to narzędzie, dzięki któremu rozliczenie podatku jest maksymalnie uproszczone. To sprawia, że podatnicy coraz chętniej z niego korzystają. Wygoda i prostota to nie jedyne zalety elektronicznych rozliczeń. Jest nią również dużo szybszy zwrot nadpłaconego podatku – najpóźniej po 45. dniach od złożenia e-PITa  – przekonuje rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

 

W usłudze Twój e-PIT dostępne są zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. W usłudze można też złożyć PIT-OP, czyli oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego.

 

Podatnicy korzystający z usługi "Twój e-PIT" złożyli już ponad 1 mln formularzy PIT za 2020 rok, w tym:

- 930 tys. deklaracji PIT-37

- 65 tys. deklaracji PIT-28

- 19 tys. deklaracji PIT-38

- 6,5 tys. deklaracji PIT-36

- 6,6 tys. oświadczeń PIT-OP

 

(alf)


Tagi: kas, podatki


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę